Wed June 28, 2017   |   چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
حسين سيبي
سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداري همدان
     مناقصه، مزایده، فراخوان
شناسايي پيمانكار
جمع آوری ضایعات خشک در سطح منطقه (3 و 2)
جمع آوری ضایعات خشک در سطح منطقه (1 و 4)
شناسايي پيمانكار
جمع آوري ضايعات خشک در سطح منطقه (3 و 2)
بیشتر ...
     اهداف و وظایف سازمان

اهداف و وظایف سازمان مدیریت پسماند

مدیریت سیستم های جمع آوری ، حمل ، تخلیه ، دفع ، دفن، تبدیل و بازیافت زباله ها بهداشتی ، نظارت بر سازماندهی تفاله ها و فضولات و پسماندهای ساختمانی و مواد رسوبی شبکه های دفع آب های سطحی شهر و ضایعات و دور ریزی های تولیدی در شهر اعم از خانگی، اداری، صنفی و تجاری، صنعتی، کشاورزی و بیمارستانی، برنامه ریزی اجرائی و عملیاتی ، سازماندهی ، هماهنگی و نظارت و کنترل کلیه عملیاتهای مربوط به جمع آوری و حمل و دفن زباله ها و تفکیک بازیافت.

برنامه های سازمان

1- مهمترین هدف سازمان بازیافت سازماندهی زباله ها تولیدی شهروندان از مرحله جمع آوری، حمل و دفن و تبدیل می باشد که بر این اساس لایحه ای نیز در مجلس شورای اسلامی با عنوان لایحه مدیریت پسماندها در دست بررسی و تصویب می باشد که با تایید و ابلاغ آن حجم وسیعی از فعالیت حوزه خدمات شهری در بخش زباله بصورت تجمع به این سازمان واکذار می گردد. در حال حاضرنیز وظیفه حمل زباله از سکوی موقت تخلیه و بارگیری سطح شهر به محل دفن زباله ها و همچنبن انجام پروژه های مربوط به بازیافت در حیطه عملکردی این سازمان تعریف گردیده و مجری آن می باشد. در این راستا گامهای بلند تحقیقاتی مطالعاتی و عملیاتی بخصوص جهت بازیافت زباله صورت پذیرفته است از دیگر اهداف و برنامه های سازمان موضوع سازماندهی خاک و تفاله به عنوان بخش دیگر از زباله های تولیدی شهروندان می باشد که در این راستا نیز سازمان با کنترل و مراقبت نسبت به جمع آوری حمل و تخلیه و دفن خاکهای مازاد سطح شهر اقدام نموده و طرح های میان مدت و بلند مدت را در راستای بهبود محلهای تخلیه را تهیه نموده تا به مرحله اجرا برساند.
2- از دیگر طرح های جهت تکمیل اهداف سازمان موضوع زباله های بیمارستانی و عفونی است که در چرخه تکمیلی زباله های تولیدی شهروندان به صورت ویژه مورد رسیدگی و طراحی می باشد تا بدین وسیله ضریب آلایندگی زباله ها را در سطح شهر و مناطق دفن آنان با بکارگبری روشهای استاندارد و جمع آوری از جمله استقرار سطلهای ویژه و خودروهای مخصوص و همچینین عملیات دفن به صورت ویژه به حداقل رسانید.
3- یکی از مهمترین اهداف دراز مدت سازمان که رسالت و هدف اصلی آن نیر بشمار می رود و بحث فرهنگ سازی در سطح شهر و شهروندان با استفاده از طرح ها و پروژه های فرهنگی و اجتماعی و بکارگیری تمام امکانات رسانه ای، فردی و دوستی که در این راستا اولین گامها در راستای آزمایش که منشاء اثر مفید و کارآمد بوده و بخصوص در سطح آموزشگاهها بازخورد فوق العاده ای داشته است.
4- پیگیری طرح کارخانه کمپوست با بهره گیری از بهترین امکانات که از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی مقرون به صرفه بوده و تا سالیان آی پاسخ گوی رفع معضلات زباله شهر همدان می باشد.
5- پیگیری طرح استقرار زباله سوز مرکزی جهت امهاء زباله های عفونی شهر همدان در محل دفن زباله ها واقع در جاده تهران از طریق سازندگان داخلی و یا خارجی که تا کنون تعدادی نیز مورد شناسایی و بازدید قرار گرفته است.
6- پیگیری طرح ایجاد پایانه شرکتهای ماشین آلات حمل خاک و مصالح ساختمانی و همچنین شناسایی شرکتها و ثبت قانونی که این مرحله از کار عمل گردیده و شرکتهای خاکبرداری به ثبت رسیده اند و دارای پرونده و کد شناسایی می باشند.
7- پیگیری طرح استقرار کارخانه تبدیل پلاستیک ضایعاتی به کیسه های زباله جهت بهره وری هر چه بیشتر از مواد پلاستیکی که دفن آنها معضل لاینحل بسیاری از شهرها می باشد.
8- پیگیری طرح جمع آوری کاغذهای باطله در سطح شهر و بسته بندی و پرس آنها با دستگاه و ارسال به مراکز بازیافت کاغذ.
9- پیگیری طرح احداث سالنهای جداسازی زباله در سطح 4 منطقه که در حال حاضر یکی از سالنها در محل سکوی موقت تخلیه واقع در منطقه 3 به بهره برداری رسیده است و زمینهای مناطق دیگر نیز در شرف واگذاری است.
10- طرح ساماندهی محل دفن زباله ها با تهیه نقشه های ساختمانی راه و تاسیسات و ... همچنین تامین انرژی و روشنایی ویژه.
11- طرح تعمیم و همگانی نمودن آموزش شهروندی با پیش بینی اعتبارات ویژه و بهره گیری از اساتید متخصص و تشکلهای مردمی.

 
 
 
 
 
© 2010 - 2017  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
۴ کاربران آنلاین :
۱۱۹,۱۵۶ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
سازمان مدریت پسماند تهران
سازمان مدیریت پسماند اصفهان
سازمان مدیریت پسماند تبریز
سازمان مدیریت پسماند مشهد
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
معاونت خدمات شهری
شورای اسلامی شهر همدان
سازمان آمار و فناوری اطلاعات
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان